بهترین شیوه ی نگهداری از مبلمان راحتی کدام است؟

مبل راحتی پارچه ایی

بهترین شیوه نگه داری از مبلمان راحتی کدام است؟

حالا که روی مبل راحتی زیبایی سرمایه گذاری کرده اید حتما دوست دارید که سالها از آن بهره و استفاده ببرید. روش های زیادی برای محافظت یک مبل پارچه ایی وجود دارد.
همانطور که می دانید باید مرتبا مبل خود را گرد گیری کنید. خاک یکی از عوامل فرسوده کننده اجسام  است.با محافظت از لک و جلوگیری از آفتاب از آسیب دیدگی مبل خود را بیمه کنید.
جاروبرقی می تواند مبل شما را از خاک و گرد مراقبت کند. مبل خود را مرتبا جارو برقی بکشید. این کار حداقل هفته ایی یکبار انجام دهید.
اگر کوسن ها از مبل جدا می شوند می توانید گوشه های مبل و مابین تکیه گاه و نشیمن مبل را جارو بکشید و کوسن ها معمولا زیپ دار دوخته می شوند آنها را بیرون بیاورید و محتویات را جدا کنید و روکش کوسن ها را بشویید با این کار نمایی زیبا و تازه به مبل خود خواهید بخشید.
اگر از پارچه مبلی های نانو سفارش داده اید کار شما بسیارآسان است. این پارچه ها لک ها را به خود نمی گیرند و باعث آسیب پارچه  نمی شوند.اگر هم دارای لکه شدند در گوشه ایی از مبلمان آن را با پاک کننده مخصوص مبلمان یا شامپو فرش تمیز کنید .
هیچ گاه از سفید کننده خانگی برای تمیزی مبلمان استفاده نکنید . لکه های روی چرم را سریعتر پاک کنید. اگر چیزی روی مبلمان چرمی شما ریخت قبل از اینکه واردش شود آنرا پاک کنید. روغن ها ویا لکه های چربی نباید روی چرم به مدت زیادی قرار گیرند. زیرا به خوبی جذب می شوند و هرگز پاک نخواهند شد. شاید با لکه گیری در سطح  چیزی مشاهده نشود ولی چربی جذب چرم خواهد شد.
به محض ریختن مایعاتی که باعث لک شدن می شوند ابتدا با پارچه نخی خشک و نرم مایع را از پارچه یا چرم بگیرید و خشک کنید بعد با محلول هایی که پایه آب دارند آنهارا پاک کنید. با این حال خودتان سعی نکنید لکه های چربی و روغن را از بین ببرید.
پاک کردن این لک ها ممکن است مشکل و زمانبر باشد ومعمولا به خدمات نظافت حرفه ایی نیاز دارد.

مبل راحتی پارچه ایی

غلتک کشیدن روی مبلمان به علاوه هنگامی که حیوان خانگی دارید امری مهم است.۲ بار در هفته این کار را انجام دهید.
یک غلتک پرز گیر را روی تمام مبل بچرخانید.با این کار موها و پرز های چسبیده به مبل از بین می روند. و پارچه ی مبل نفسی تازه خواهد کشید و براق و زیبا خواهد شد.
مبل های چرمی را با خیال راحتری تمیز خواهید کرد. اگر مبل چرمی دارید باید مرتبا تمیز شوند. علاوه بر جارو برقی باید غلتک نیز بکشید و بایک محلول تمیز کننده به راحتی براق و تمیز می شوند.
بسیاری از مشتریان تولیدی مبل و صندلی هنگام تمیز کردن مبلمان با مخلوط کردن مقداری مساوی آب و سرکه سفید از چرم ها لکه زدایی و گرد گیری می کنند.
البته می توانید لکه بر تجاری مناسب چرم تهیه کنید.به خاطر داشته باشید هر کدام از لکه برها را خواستید استفاده کنید در گوشه ایی از مبلمان که دید نداشت آنرا امتحان کنید و زمان بدهید .
اگر روی پارچه واکنش منفی مشاهده نکردید آنگاه می توانی در تمام مبل از آن استفاده کنید.

مبل راحتی پارچه ایی

سعی کنید پارچه را نم دار کنید زیرا آب موجود و اضافی در پارچه های تمیز کننده نیز باعث لکه بر روی مبلمان خواهند شد. جای نشستن خود را تغییر دهید.
نشستن بیش از حد در یک نقطه مبلمان می تواند باعث نرمی و افت پارچه و بالشتک ها شود. به جای اینکه به طور مدام در یک نقطه بنشینید هر بار که از مبل استفاده می کنید تغییر مکان دهید و اینکه بهتر است مبلمان را جابجا کنید تا از تمام آنها به طور متوسط استفاده شود
اگر با خانواده و یا هم اتاقی زندگی می کنید از آنها نیز بخواهید این کار را بکنند همچنین باید به طور کلی مدت زمانی که روی مبل می نشینید را محدود کنید. علاوه بر سلامت مبل بر سلامت شما نیز تاثیر گذار است.