مبل کلاسیک چیست؟

قیمت بهترین مبل کلاسیک

 

برترین ویژگی های مبل کلاسیک 

مبل کلاسیک از نمونه مبلهای منبت دار می باشد. این نوع مبل،  دارای ویژگی منحصر به فردی است. این ویژگی‌ها، باعث متمایز ساختن این محصول از دیگر مبلمان موجود در بازار شده است. اولین ویژگی مبلمان‌کلاسیک، ظرافت آنها است. ظریف بودن این نوع مبلمان، به معنای شکنندگی آن نیست؛ بلکه ظرافت در تمامی اجزای آن دیده می‌شود. معمولاً نقش و نگاری که در مبلمان کلاسیک اجرا می شود، در نهایت دقت و هماهنگی می باشد. به همین دلیل هم ظاهر آنها با دیگر مبل ها متفاوت است. ویژگی دیگر این مدل مبل ها، استفاده از چوب راش در تولید آنها می باشد.

در واقع چوب های راش، دارای کیفیت عالی هستند و به راحتی منبت کاری های زیبا، بر روی آنها نقش می‌بندد. به همین دلیل هم در تولید مبل کلاسیک مورد استفاده قرار می‌گیرند و ماندگاری بالایی دارند. ویژگی دیگر مبل کلاسیک، منبت کاری های قرار گرفته بر روی آنها می باشد. این نمونه طراحی ها بر روی پایه ها، تاج و دسته های مبلمان کلاسیک انجام می‌شوند. از لحاظ منبت کاری، این مدل مبلمان، منبت کاری کمتری به نسبت مبل استیل دارند. کیفیت بالای این نوع کالاها، از ویژگی‌های اصلی این نوع مبل چوبی می باشد. به دلیل اینکه برای تولید این مدل مبل، از بهترین متریال استفاده می شود سطح کیفی آنها بالا می باشد .

 

جنس متریال به کار رفته در مبلمان کلاسیک 

با توجه به اینکه مبل کلاسیک دارای نقش و نگارهای متعدد برای خود می باشد، حتما باید از چوب مرغوب برای تولید آن استفاده گردد. معمولا تولید کنندگان با استفاده از چوب های گردو و راش، این نمونه مبل را تولید می‌کنند. پس از تولید کلاف مبل، اقدام به منبت کاری بر روی آن می نمایند. پس از منبت کاری، آنها را سند بلاس نموده  و با استفاده از رنگ ورق طلا، کلاف مبلمان کلاسیک را رنگ می کنند. استفاده از این نمونه رنگ، باعث ماندگاری رنگ بر روی چوب این محصولات می گردد.

همچنین برای تولید مبل کلاسیک، از پارچه های ضخیم تر استفاده میشود. باید بدانید پارچه های که برای تولید این مبلمان استفاده میشوند، از نوع مخمل ضخیم هستند. قسمت نشیمن راحت مبلمان کلاسیک، معمولا از جنس فوم سرد می باشد و همین امر باعث عمر طولانی تر مبلمان‌کلاسیک نیز می گردد.  فوم سرد در مبلمان کلاسیک، خاصیت ارتجاعی داشته و پس از برخاستن از روی مبل، به حالت اول خود برمیگردد.

مدل های لوکس مبلمان کلاسیک

تفاوت مبلمان کلاسیک و استیل در چیست؟

امروزه بیشتر افراد، با انواع مبل استیل یا مبل سلطنتی آشنایی دارند.  معمولا مبلمان منبت دار از نوع استیل هستند  و دارای ظاهری خاص می باشند.  این دو نوع مبلمان، تقریباً شبیه به یکدیگر هستند؛ اما در حالت کلی تفاوتی هایی نیز دارند. از اصلی ترین تفاوت این دو مبل با هم، باید به میزان منبت کاری اشاره نمود. در صنعت مبلمان سبک کلاسیک، این محصولات منبت کاری‌های ظریف تری دارد. منبت کاری از ویژگی اصلی مبل استیل است. در مبل استیل منبت کاری بیشتر بوده، اما در مبل کلاسیک کمتر است. تفاوت دیگر این دو نوع مبل با یکدیگر، میزان چوب استفاده شده در تولید آنها است. در مبلهای کلاسیک، چوب کمتری به نسبت مبل استیل استفاده می‌شود و همین امر موجب سبک تر شدن وزن این نوع مبل ها میگردد. تفاوت دیگر مبل کلاسیک با استیل در نوع پارچه است. پارچه های مبلمان کلاسیک، طرح های مدرن تر دارند و جنس آنها معمولی تر است .اما در مبلمان استیل، پارچه ها رسمی تر و گرانتر هستند.

 

قیمت فروش مبل کلاسیک

در مورد قیمت مبل کلاسیک باید عنوان کنیم که این محصول هم، مانند هر کالای دیگر با توجه به کیفیت جنس و مواد اولیه قیمت‌های متفاوت دارد. اما در حالت کلی باید بدانید که قیمت مبلمان کلاسیک، به نسبت مبلمان راحتی بیشتر است. به نسبت مبلمان استیل، قیمت کمتری دارد.  معمولاً افرادی که دارای منزل بزرگتر هستند، به دنبال خرید مبلمان کلاسیک می باشند. بنابراین این افراد، باید هزینه زیادی را برای خرید مبلمان صرف کنند.  این نوع کالاها دوام طولانی تری داشته و در صورت اینکه به صورت اصولی و درست نگهداری شوند، عمر آنها بیشتر خواهد شد. بنابراین هزینه بالای شما، تضمینی میباشد و شما بدون دغدغه می توانید چندین سال از آن استفاده کنید. به طور کلی باید عنوان شود که قیمت فروش این محصولات با توجه به نوع چوب، میزان منبت‌کاری، نوع جنس پارچه رویه و همچنین فوم قرار گرفته درون آن متغیر می گردد.