مشخصات جدیدترین طرح های مبل استیل

مبل استیل

 

آشنایی بیشتر با مبل استیل 

در بین انواع مبل چوبی که در بازار وجود دارد، بیشتر افراد به دنبال آشنایی بیشتر با مبلمان استیل هستند. مبل استیل جزء مبل هایی است که از لحاظ ویژگی ساختاری و همچنین جنس و نوع پارچه، با دیگر انواع مبلمان متفاوت می باشد. باید بدانید که مبل استیل برعکس دیگر مبلمان، اکثر قسمت های آن دارای کلاف می باشد. مبلمان راحتی بیشتر از پارچه پوشانده می‌شوند، اما مبلمان استیل بیشتر دارای چوب در بدنه خود می باشند. معمولاً در قسمت تشک این محصولات، از تشک دوبل استفاده می شود که همین امر سبب ظاهر شکیل تر این محصولات می گردد. در واقع عمر مفید این نوع مبل ها به دلیل دارا بودن کیفیت بالا، بسیار بیشتر از دیگر مبلمان موجود در بازار می باشد. در زمینه چیدمان این مدل مبلمان نیز، باید عنوان شود که معمولاً مبل استیل به صورت ۹ نفره می باشد.

مدل نه نفره مبل های استیل در قالب کاناپه سه نفره، دو صندلی میزبان و چهار مبل تک نفره هستند. در صورت نیاز شما می‌توانید بر اساس متراژ خانه خود، آنها را ۷ نفره نیز خریداری کنید. مبل استیل به دلیل ظاهر خاص خود، برای افرادی که دارای سبک زندگی سلطنتی وکلاسیک هستند مناسب می باشند. منازل بزرگ، برای چیدمان این نوع مبلمان مناسب تر هستند. در دکوراسیون داخلی که از پرده های سلطنتی استفاده می شود، این مبل سلطنتی نیز کاربرد دارد.  معمولاً بر روی قسمت چوبی این نوع مبلمان، از رنگ ورق طلا استفاده می‌شود که ظاهر آن ها را بسیار خاص تر می کند و جلوه زیباتری را به مبل می‌دهد.

 

مراحل تولید و ساخت مبلمان استیل 

مبل استیل که از نمونه های معروف مبل در جهان است، دارای ظاهر خاص می باشد. این مدل مبل به دلیل دارا بودن ظاهری بزرگ و همچنین منبت کاری های زیاد بر روی بدنه و تاج خود، شکوه بی نظیری دارد.  مراحل ساخت مبل منبت کاری، تفاوت هایی با دیگر انواع مبل موجود در بازار دارد. اولین مرحله تولید مبلمان استیل، تولید کلاف مبل است. تولید کنندگان برای تولید کلاف این مبل،  سایز این محصولات را از قبل بررسی نموده و طراحی میکنند، سپس اقدام به ساخت کلاف مینمایند. پس از اینکه کلاف این مبل به صورت مستحکم تولید شد، ساخت آن وارد مرحله بعدی می گردد.  مرحله بعدی منبت کاری بر روی بدنه این محصولات است. منبت کاری، باعث تغییر قیمت این محصولات نیز می‌شود.

منبت کاری با دست و دستگاه سی ان سی انجام میشود. مرحله بعد، مرحله رنگ کاری این محصولات است. در مرحله رنگ کاری مبل استیل با استفاده از روغن جلا، بدنه مبلمان را سند بلاس می‌نمایند. سپس با استفاده از سیلر کیلر و همچنین رنگ های پلی استر و رنگ ورق طلا، اقدام به رنگ آمیزی مبل می کنند .هر چقدر ظرافت و دقت در هنگام رنگ آمیزی بیشتر باشد، کیفیت مبلمان بالاتر می رود. مرحله بعدی، مرحله رویه کوبی مبلمان استیل است. رویه کوبی از مهمترین مراحل می باشد. تولید کنندگان با استفاده ازپارچه های گران  و لوکس اقدام به رویه کوبی مبلمان می‌نمایند.
مبل استیل شیک

 

مشخصه های بارز بهترین مبل استیل 

طرح های مختلف مبلمان برای چیدمان دکوراسیون داخلی شامل مبل استیل یا مبل سلطنتی، مبل راحتی و مبل کلاسیک هستند. افرادی که به دنبال خرید مبلمان استیل هستند، حتماً باید مشخصات آنها را بدانند تا خرید باکیفیت داشته باشند. از مشخصات این مدل مبل چوبی به نسبت دیگر مدل های مبلمان، باید به متریال مورد استفاده قرار گرفته در ساخت آن ها اشاره نمود. در تولید این مدل مبلمان از چوب راش استفاده میشود. کلاف این مبل ها، از جنس چوب های راش هستند که مرغوبیت بالایی دارند. در مقایسه با سایر مبلمان، ارتفاع انواع مبلمان استیل بسیار بیشتر است. همین یکی از ویژگی ها و مشخصه های بارز این محصول می باشد. این نمونه مبل،  منبت کاری های ویژه بر روی خود دارد که ظاهر آنها را متفاوت نموده است.

معمولاً مبلمان استیل ابزاری دارای تاج منبت کاری شده هستند. این نوع مبلمان از لحاظ وزنی، سنگین‌تر از مبلمان راحتی می باشند. همچنین این نمونه مبلمان، جنبه تشریفاتی دارند و برای استراحت و تماشا کردن تلویزیون مناسب نیستند. قیمت مبل استیل به نسبت دیگر نمونه‌های مبل موجود در بازار، چندین برابر است.  به این دلیل که در ساخت آن، از چوب ‌های طبیعی و پارچه های مرغوب استفاده می‌شود.  عمر این نمونه مبل ها بسیار بیشتر از مبلمان راحتی و مدرن است. این محصولات، شامل دو مبل میزبان هستند. این مبل ها دارای پارچه های بسیار نفیس می باشند. از جمله پارچه هایی که در تولید مبلمان استیل به کار برده می شود، باید به پارچه هایی از جنس مخمل و چرم اشاره نمود.