اسرار ساخت مبل: ۵ شاخصه یک مبل با کیفیت خوب

خرید مبل

خرید مبل جدید یکی از مهمترین انتخاب هاست. من همیشه خرید اثاثه یا لوازم داخلی منزل را حسی عالی می دانم و فکر می کنم یک مبل عالی بهترین خرید است. تصمیمی بزرگ را باید بگیرید . باوجود گزینه های مختلف در بازار یافتن دقیق آنچه شما دنبال آن هستید دشوار است.
پس هنگامی که مبل مناسب خود را پیدا کردی چگونه می توانید تشخیص دهید که کیفیت آن خوب است؟ حالا به شما برای ارزیابی دقیق کمک می کنیم.
در حقیقت ۵ نکته مهم وجود دارد که می توانید کیفیت مبل را بررسی کنید. ۳ مورد از آن ها به مواد مصرفی یعنی کلاف پارچه و اسفنج مربوط می شود.
۳ مورد دیگر به فرآیندها و مبل سازی می پردازد. به ویژه نجاری و دوخت و ظریف کاری های مبل سازی.اینجا هر کدامم از این عناصر را برایتان شرح می دهیم


۱. قاب مبل (کلاف)

متشکل از چوب مرغوب است. چوب سختی که در کوره خشک شده و تمام رطوبت آن گرفته شده است. در این صورت است که بعد از ساخت, سال ها استحکام و دوام خود را حفظ خواهد کرد.به همین دلیل چوب عامل مهمی است.

در تولیدی مبل و صندلی از انواع چوب های مرغوب راش ,گرجی ,گردو استفاده می گردد. تا انواع قابهای سالم ساخته و طراحی شوند. از خرید کلاف های ساخته شده از ام دی اف ,تخته سه لا , چوب های نرم تر مانند کاج که به مرور زمان خم و کج می شوند بپرهیزید .
تخته سه لا به عنوان بخشی از مبل یا کلاف مورد استفاده قرار می گیرد. تا به شکل منحنی برسد. در این شرایط استفاده از تخته سه لا در قاب کیفیت آن را بد نمی کند فقط برای حالت دهی استفاده شده است. با این حال اساس قاب مبل باید چوب باشد و در کنارش تخته سه لا مصرف شود.

خرید مبل

پایه های یک مبل با کیفیت خوب یا بخش جدایی ناپذیر قاب هستند. آن ها می توانند بصورت جدا با پیچ و مهره و رولپلاک به بدنه متصل شوند. معمولا یه مبل خوب وزن زیادی دارد. اگر احساس می کنید سبک یا لق است و دسته ها محکم نیستند این یک هشدار است.
تمام مبلمان ما با استفاده از بالاترین کیفیت و چوب های سخت کوره ایی طراحی شده اند. پایه های آنها به صورتی طراحی شده اند که جداگانه و در آخر کار متصل می شوند. بنابراین می توانید مطمئن باشید که مبل شما سالها ی زیادی دوام خواهد آورد.

۲.اتصالات چگونه اند؟

ساختار داخلی مبل برای کیفیت کلی آن بسیار مهم است. مبلمان اتصالات زیادی دارند و فقط نمی شود آنها را با چسب و منگنه یا میخ محکم کرد. اینها شاید تحمل وزن زیاد را نداشته باشند.
در واقع , یک مبلمان خوب با کلاف مناسب و اتصالات توسط بلوک هایی چوبی تقویت می شوند.اغلب با چسب و منگنه تکمیل می شوند. اتصالات درهم می شوند و یا به هم پیچ می شوند و بلوک های گوشه ایی که با  رولپلاک چوبی دوبل می شوند تا در بهترین حالت نگهداری شوند.
در تولیدی مبل و صندلی هنگام ساخت کلاف ها اطمینان حاصل می شود که همه محصولات ما از بهترین کیفیت برخوردار باشند. این بدان معناست که مبل های دست ساز ما به طور دقیق از قاب های چوبی سخت در کنار هم متصل می شوند و برای استحکام آنها بصورت مکرر آزمایش گرفته می شوند.
در انواعی از مبلمان از فنر استفاده می شوند .فنرها اشکال گوناگونی دارند. در بعضی مارپیچ بعضی زیگزاگ و در بعضی به حالت Sمشاهده می کنید . این ها بسیار حمایت کننده و راحتی فراوانی به همراه دارند. امروزه مبل های با کیفیت خوب بصورت مکانیزم ساخته می شوند.
برخی از مبل ها اصلا فنر ندارند و در عوض از نوار تسمه بسیار محکم و مقاوم استفاده می شوند.که در کف و بدنه پشتیبانی بسیار قوی دارند و به قاب متصل می شوند و سال ها دوام دارند و با استفاده مکرر به صدا در نمی آیند یا از داخل پارچه بیرون نمی زنند . در گذشته بسیاری از مبل های لوکس و گران قیمت با استفاده از فنرهای مارپیچی یا سینوسی ساخته می شدند.

خرید مبل

۳. اسفنج ها چه می گویند؟

اسفنج هایی که روی چوب کشیده می شود و گوشه های تیز چوب ها را می پوشاند اگر از جنس مرغوب نباشد به مرور فرسوده خواهد شد. به این ترتیب یک مبل با کیفیت خوب باید به خوبی اسفنج کشی شده باشد. شما نباید بتوانید کلاف مبل را هنگام نشستن احساس کنید .
سختی چوب ها باید در زیر اسفنج ها پنهان شود. وقتی صحبت از پر کردن کوسن می شود باید به طور کلی به دنبال ترکیبی از کف و پر و ابر و اسفنج باشید. کوسن ها و بالشت ها هر چه اصولی تر پرشده باشند راحتی بیشتری را انتقال می دهند. این ها نیاز به حداقل نگه داری خواهند داشت.

۴. پارچه مبلی های مرغوب با رنگ آمیزی و جنس عالی

این ها گزینه مهمی در انتخاب مبل هستند. اگر کودکانی دارید که به احتمال زیاد از مبلمان به عنوان بازیچه استفاده می کنند و از سراسر مبلمان بالا می روند باید یک پارچه مقاوم در برابر لکه و ساییدگی انتخاب کنید.

برای انتخاب پارچه های مبلی هیچ محدودیتی در تولیدی مبل و صندلی نخواهید داشت. در این جا مشاوران ما با تجربه ۲۵ سال تولید می توانند بهترین انتخاب های پارچه برای مبلمان شما را اجرا کنند.


۵. ظریف کاری های مبلمان

یک ست مبلمان خوب و با کیفیت به طرز ماهرانه ایی طراحی می شود. این بدان معناست که محل قرار گرفتن نوار ها و سایر جزئیات تزئینی مانند دکمه ها و پایه ها و درزها و حتی دوخت ها بسیار ظریف انجام شده باشد. همه مبلمان تولیدی moblosandali.com توسط استادان صنایع دستی خود با چندین دهه تجربه در صنعت مبلمان چشم انداز بی نظیری در ساخت انواع مبلمان در فضایی بالغ بر ۵۰۰ متر به نمایش گذاشته است.