میزهای ناهارخوری چرا محبوبند؟

میزهای ناهارخوری

میزهای ناهارخوری همیشه محبوب و لازمند.


۴ دلیل برای داشتن این اثاث مهم در منزل . آشپزخانه دارای  صفحه کابینتهای فرا وانی است . اما میز ناهار خوری کارایی خودش را دارد و از ایام گذشته مورد توجه هر منزلی بوده است.

با گذشت زمان عا دات غذایی ما فرق کرده است.در یک نظر سنجی  جدید از مشتریان تولیدی خودمان یعنی مبل وصندلی به این نتیجه رسیدیم که تقریبا نیمی از مردم دیگر دوست ندارند روی زمین غذا میل کنند. میزناهارخوری سرو غذا را برای خانم خانه راحت تر می کند. در عین اینکه با هم غذا خوردن  سر یکسفره یا میز حفظ می شود .

 

میزهای غذا خوری نیز می توانند اعضای خانواده را مانند سفره گرد هم بیاورند .

 

۱.علم روانشناسی به این نتیجه رسیده است که خانواده هایی که با هم سر یک میز برای غذاخوری جمع می شوند, بیشتر جویای احوال یکدیگرند باهم مشارکت دارند و به هم نزدیکند.

عادات غذایی و تغذیه سالم و الگوهای رفتاری ارتباطی بهتری  نسبت به دیگر افراد دارند.

به  والدین کمک می کند تا زمانی را برای دور شدن از روال عادی بیابند و فرزندان خود رابیشتر ببینند و صحبتهای روزمره را  در کنار صرف غذا انجام دهند.


۲.غذاهای مفصل تر را سر میز ناهار خوری داریم.خوردن فست فود ها یا ساندویچ در حال حرکت یا رانندگی تمرکز زیادی نمی خواهد هر چند که ممکن است باعث ایجاد تصادف شود. البته که مردم دوست دارند غذاهای مفصل و مغذی تری را سر میز شام بخورند.زیرا میز شام یک نقطه وصل و کانونی را فراهم  می سازد. این خانواده را تشویق می کند تا اشتیاق بیشتری برای جمع شدن داشته باشند.


۳.می تواند به یک روز پر هیاهو نظم دهد. به دلیل مشغله های فراوان کاری در طول روز اکثر مردم اذعان دارند وقتی برای صرف ناهار دور میز ناهارخوری در کنار خانواده  ندارند اما نشستن دور میز می تواند بخشی از روز و فعالیتی باشد که به اختیار خودتان آنرا انجام می دهید.

یافتن زمانی برای استراحت و گفتگو می تواند همان ساعت ناهاری کاری شما  باشد. اجازه دهید تا وقتی به دور از صفحه نمایش موبایل در لحظه های واقعی باشید.حداقل ساعتی از روز را عاری از دیجیتال , وعده غذایی و گفتگو و صحبت را تجربه کنید.

نکاتی مهم :

بنابر این ,بهترین مدل استفاده از میزهای ناهار خوری چگونه باشد؟

 

 

نکته اول :اتاق ناهارخوری را زیبا دیزاین کنید. اگر  متوجه  شدید  دور  میز  نشستن  را  دوست  ندارید محیط  و  فضای  موجود  را  دلگرم  کننده  تزیین  کنید. شلوغی  میز  را  از  بین  ببرید و خلوتی  را  جایگزین  کنید  تا  ذهنی  آرام برای خوردن  غذا  داشته  باشید.

نکته دوم: فن آوری های دیجیتال و رسانه  را  در زمان مصرف غذا  کم کنید . سعی کنید از اخبار و رسانه  و دیجیتال  در زمان غذا خوردن  بپرهیزید. علاوه بر کوتاه کردن گفتگوهایتان و حواس پرتی و استرس  چیزی برایتان ندارند.
نکته سوم : از میزهای ناهارخوری  راحت  و مبله  استفاده  کنید. میزهای  ناهارخوری  با صندلی های مبله زمان نشستن شما را بدون اینکه  متوجه  شوید بیشتر میکند زیرا احساس  راحتی  و آرامش  دارید و این  موضوع  غذا خوردن  با استرس کم  را به شما می دهد .
نکته چهارم:روی میز غذا می توانید از گل طبیعی یا شمع  استفاده کنید. محیط غذاخوری را دلگرم تر کنید . در این محیط حتی خوردن غذای بسیار ساده نیز برایتان  دل انگیز است. نکته پنجم: بچه ها را دور میز بنشانید. تا جایی که امکان دارد در پخت غذاها و آماده کردن میز غذاخوری  از وجود کودکان و بچه هایتان کمک بگیرید . در خرید وسایل غذا آنها را مشارکت  دهید تا دور میز غذا خوری صحبتهایشان را بشنوید . گفتگو را  خانواده محور کنید و برای بچه ها  که حرفی برای گفتن داشته باشند جذاب کنید.