۸ نکته برای انتخاب مبل عالی

خرید مبل

۸ نکته برای انتخاب مبل عالی

خرید مبل

انتخاب مبل یکی از بزرگترین تصمیمات مهم برای چیدمان عالی منزل است . به این فکر کنید که نشست و برخاست راحت شما فقط در منزل روی این گزینه انجام می شود.
آرامش بعد از یک روز کاری , میزبانی از مهمانان و دوستان حتی چرت زدن و تمام فعالیتهای که روی مبل انجام می شود.
بنابراین قبل از سرمایه گذاری برای مبلمان منزل نکات برتر طراحان در مورد چگونگی انتخاب مبل مناسب برای خانه خود را بخوانید.۱. سبک زندگی شما در انتخاب مبل تاثیر گذار است.
قبل از شیفتگی و انتخاب یک سرویس مبل  به سبک های مختلف مبل , سبک زندگی خود را به یاد آرید. آنچه که ممکن است در طول روز از یک مبل بخواهید. اگر خانواده بزرگی دارید ممکن است بهترین گزینه برای شما مبل ال یا بخشی باشد. اگر کودک نوپا در منزل دارید بهتر است گزینه های پارچه های ضد لک را انتخاب کنید . اگر آرامش و راحتی در بالای ذهن شماست.ممکن است بخواهید به سبک های مبل متحرک یا مکانیزم دار که تغییر حالت می دهند نگاه کنید.با در نظر گرفتن چند نکته ضروری در تجربه خرید خود,در وقت و انرژی زیادی صرفه جویی خواهید کرد.

خرید مبل

۲. یکی دیگر از عناصر مورد تصمیم گیری قبل از خرید این است که چگونه می خواهید مبل را در فضای خود جای دهد. مبل مان چیده شده دقیقا در کنار دیوار هستند یا در وسط پذیرایی چیدمان خواهند شد.اگر به دنبال مبلمان ال هستید می خواهید کاناپه گوشه به سمت چپ باشد یا راست. دانستن این جزئیات به حذف گزینه های نامتناسب با شرایط شما کمک می کند.۳. اندازه گیری کنید. هرگز نمی توانید خیلی زیاد اندازه بگیرید. در این مرحله خطاهای زیادی رخ می دهد. بنابر این مطمئن شوید که شما دقیقا می دانید فضای مبل چقدر بزرگ یا کوچک است. از جمله طول , ارتفاع, و عرض .همچنین اندازه گیری از راه رو ها مهم است زیرا اگر چه مبل ممکن است برای اتاق نشیمن شما اندازه مناسبی داشته باشد اما ممکن است از درهای  و ورودی یا راه پله ها عبور نکند.۴. کدام پارچه یا چرم برای مبلمان مناسب است؟ انتخاب پارچه مبل یا نوع چرم مناسب , برای سبک زندگی شما بسیار مهم است. همانطور که قبلا ذکر شد اگر کودک نوپا دارید انتخاب پارچه عملکرد عاقلانه است.همچنین مشاوره برای اتخاب پارچه مبلی با کیفیت یا نوع چرمی بسیار ضروری است. ۵. رنگی انتخاب کنید با فضای شما همخوانی داشته باشد. اکنون زمان یکی از بزرگترین تصمیمات رسیده است. رنگ مبل شما !!!!!بسیاری از دستور العمل های مختلف وجود دارد که می توانید در اینجا انجام دهید. واقعا اینکه هر نوع پالت رنگ را انتخاب کنید صحیح نیست. از یک رنگ روشن با یک الگوی دقیق یا یک رنگ خنثی با تمام گزینه ها ی انتخاب رنگ ها تفاوت دارد. رنگی انتخاب کنید که سالهای سال شما عاشق آن خواهید بود و از آن خسنه نخواهید شد.۶.سبکی متناسب با خانه خود انتخاب کنید . البته یکی دیگر از مؤلفه هایی که باید به خاطر بسپارید مبلمان موجود در فضای زندگی شماست. اگر صندلی و میز کنسول شما سنتی است پیشنهاد می کنیم مبل خود را از این سبک انتخاب کنید.

خرید مبل

به همین ترتیب یک خانه از یک الگو پیروی می کند اگر سنتی باشد.اگرمدن باشد. یااینکه مدرن کلاسیک . اینها نباید باهم ترکیب شوند. زیرا گاهی همخوانی نخواهند داشت. یک خانه با چیدمان مدرن معمولا به یک مبل مدرن برای یک مکمل خوب نیاز دارد. با این حال بر اساس سطح راحتی طراحی خود می توانید بین سبک ها ترکیب و مطابقت دهید به شرطی که نتیجه نهایی چیدمانتان منسجم و جذاب باشد. ۷. مراقب سبک و مدل دسته ها باشید. شاید تابحال به این موضوع توجه نکرده باشید اما سبک دسته های مبل اغلب انتخابی مهم است. با سبکهای مختلف از دسته متکایی ها گرفته تا منبت دار و دسته های باریک یا پهن , دسته های بزرگ یا کوچک گزینه های بی پایانی است. که مزایای مختلفی را ارائه می دهند. همچنین استحکام و دوام آنها موردی مهم است. ۸. بالشتک ها و کوسن ها را چک کنید کوسن ها و تشکها ی نشیمن از اشکال و اندازه های مختلفی بر خوردارند. . اگر به دنبال راحتی بیشترید و به فکر غرق شدن در مبل هستید. یا اینکهبه یک مبلمان رسمی فکر می کنید که باید تشکهایی محکم و ساختاری منسجم دارند. هر دو متفاوتند. هنگام خرید مبل به نشیمن و تکیه گاه بسیار اهمیت دهید. روکش مبلمان باعث انعطاف و آزادی کامل مواد داخلی می شوند و بسیار تاثیر گذارند.