۸ ترفند برای بهتر کردن فضای اتاق خواب های تاریک

تبدیل اتاق خواب تاریک به روشن

یک تاق خواب تاریک در شب می تواند بسیار لذت بخش تر باشد اما برعکس، در روز این می تواند آزار دهنده باشد. تاریکی اتاق خواب می تواند به دلایل مختلفی از جمله پنجره های کوچک، کم بودن ارتفاع اتاق و … باشد.

در این مطلب، مبل و صندلی چند ترفند بسیار جذاب را به شما معرفی می کند که می توانید برای روشن تر کردن فضای اتاق خواب در طول روز استفاده کنید.

۱. سرویس خواب تیره را با برخی تجهیزات روشن ترکیب کنید.

سرویس خواب یک بخش بسیار مهم از اتاق خواب می باشد. اگر سرویس خواب تیره استفاده کنید می تواند موجب تاریک تر شدن فضای اتاق شما شود.

می توانید اتاق خواب را با ملافه های کم رنگ، تزئینات و اثاثه یا لوازم داخلی با رنگ روشن تزئین کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که سرویس خواب تیره با روکش های کم رنگ می تواند اتاقی سرد و دلگیری را برای شما ایجاد کند، بنابراین بهتر است است که عناصر گرم مانند پرده و فرش را به آن اضافه کنید.

۲. کفپوش های کم رنگ را انتخاب کنید.

کفپوش کم رنگ فوراً اتاقی را که به طور طبیعی تاریک است می تواند روشن تر کند. همچنین نور را به سمت بالا منعکس می کند.

کفپوش های رنگ شده نور را بهتر منعکس می کنند، اما اگر می خواهید راحتی و بافت را به اتاق اضافه کنید، یک فرش کم رنگ نیز به آن اضافه کنید.

حتی اگر اتاق خواب های بزرگ هم می توانند تاریک باشند و در واقع فضای روشن ربطی به اندازه اتاق ندارد. یک ترفند عالی طراحی داخلی این است که کفپوشی را انتخاب کنید که یک یا دو سایه روشن‌تر از دیوارهای شما باشد، از نظر زیبای اتاق را دگرگون می کند و همراه با سقف سفید، موجب رضایت شما خواهد شد.

۳. پرده های روشن استفاده کنید.

پرده های تیره نور بیرون را از پنجره های شما عبور نخواهند داد. کلید روشن کردن اتاق خواب این است که پرده خود را عاقلانه انتخاب کنید.

هنگام انتخاب پرده مناسب برای اتاق خواب تاریک باید بپرسید که نیاز شما چیست. آویزان کردن پرده‌ها به‌گونه‌ای که در هر دو طرف فضایی وجود داشته باشد تا آنها را از به عقب بکشید، علاوه بر عبور دادن نور بیشتر به اتاق، باعث می‌شود پنجره بزرگ‌تر به نظر برسد.

۴. از کاغذ دیواری ها استفاده کنید.

اتاق خواب روشن تر به این معنی نیست که یک دکوراسیون کم اهمیت داشته باشید. شما هنوز هم می توانید اتاق خوابی داشته باشید که دارای رنگ، طرح و شخصیت باشد. کاغذ دیواری‌ها می توانند فضای داخل اتاق خواب را زیباتر و لوکس کنند.

۵. دیوارها و سقف یکدست رنگ کنید.

هنگامی که رنگ روی دیوارها تا سقف یکدست باشد، زیبایی داخل اتاق بهتر است و چشم را به خود جلب می کند تا احساس کنید اتاق خواب بزرگتر، جادارتر و دلبازتر است. این می تواند هر اتاق تاریکی را روشن تر نشان دهد.

البته، اگر از رنگ سفید یا کرم برای اتاق‌هایی که نیاز به گرم کردن دارند استفاده می‌کنید، اتاق را روشن‌تر می‌کند. این رنگ‌ها از بهترین رنگ‌های اتاق خواب برای فضاهای کوچک‌تر می باشند.

۶. از یک طرح رنگی مایل به سفید استفاده کنید.

طرح تک رنگ همیشه یک ترفند خوب برای ایجاد یکپارچگی و بزرگ‌تر کردن فضا است. استراحت در اتاق خواب بعد از یک روز پرکار می توانید خستگی را از شما دور کنید. با انتخاب درست رنگ، فضایی دلپذیر برای اتاق خواب ایجاد کنید تا احساس آرامش برای شما فراهم کند.

۷. آینه ها را رو به روی پنجره ها قرار دهید.

نیاز نیست که همیشه آینه ها را در مکان های معمولی مانند روی میز قرار دهید. از آینه ها می توانید برای روشن تر کردن اتاق خواب تاریک استفاده کنید تا نور و عمق بیشتری در اتاق داشته باشید. اگر به دنبال به حداکثر رساندن نور هستید، آویزان کردن آینه مقابل پنجره بهترین انتخاب است.

۸. از یک نورپردازی مناسب استفاده کنید.

روشنایی خوب اتاق خواب برای یک فضای تاریک حیاتی است، و یک آویز و چند چراغ کنار تخت ممکن است برای روشن تر کردن آن کافی نباشد. بنابراین، ایده‌های مبتکرانه‌تر برای نورپردازی اتاق خواب، مانند نورپردازی داخل کمد و … را در نظر بگیرید.هر چه نور مصنوعی اتاق شما بهتر باشد، کمتر متوجه کمبود نور طبیعی در اتاق خواهید شد.