۵ نکته جذاب برای نوسازی آشپزخانه ویژه سال ۱۴۰۲

5 نکته جذاب برای نوسازی آشپزخانه ویژه سال 1402

آشنایی با طرح های جدید آشپزخانه در سال ۱۴۰۲ می تواند برای بسیاری از افراد مفید باشد. استفاده از برخی از این ایده ها در آشپزخانه شما می تواند آن را متحول کند. رعایت این نکات می توانید باعث کاربردی تر شدن، زیبایی، راحتی و بالاتر رفتن ارزش خانه شما شود. در این مطلب ۵ مورد از محبوب ترین ایده ها برای آشپزخانه را برای شما بیان می کنیم.

ترکیب وسایل و بافت های مختلف

ترکیب کردن وسایل مختلف یکی از پرطرفدارترین عناصر طراحی آشپزخانه در سال ۱۴۰۲خواهد بود. استفاده از وسایل متنوع در آشپزخانه، فضای شما را بهتر نشان می دهد. به راحتی با استفاده از یک میز ناهارخوری چوبی و یا سنگی این کار را انجام دهید. نوسازی آشپزخانه با وسایل جدید می تواند گران باشد. اما می‌توانید این کار با تغییرات کوچک‌تر مانند استفاده از روکش‌های فلزی مختلف برای لوازم خانگی به خوبی انجام دهید. ترکیب مواد و بافت ها یک راه عالی برای ایجاد فضای جدید در آشپزخانه است.

 

ترکیب وسایل و بافت های مختلف برای نوسازی آشپرخانه
ترکیب وسایل و بافت های مختلف برای نوسازی آشپرخانه

در دید نبودن فضای نگهداری وسایل 

بهم ریخته بودن می تواند زندگی را دشوارتر کند. حتی اگر به دنبال فروش خانه هستید، خریداران را دور می کند. اگرچه کابینت های باز چند سالی است که محبوبیت زیادی پیدا کرده است، اما دیدن کابینت های پر از لوازم آشپزخانه می تواند شما را از طراحی کلی منحرف کند. برای بهبود زیبایی و عملکرد آشپزخانه، مخفی کردن فضای نگهداری وسایل ضروری است. اکثر متخصصان طراحی داخلی معتقدند که این محبوب ترین ایده برای آشپزخانه خواهد بود. به این کار می توانید وسایل غیر ضروری را از دید دور نگه دارید و در عین حال آشپزخانه خود را به خوبی مرتب کنید.

سیستم های روشنایی

استفاده از سیستم های روشنایی جدید از محبوب ترین ایده ها برای استفاده در آشپرخانه می باشد. افزودن قابلیتی که واقعاً چشم ها را به خود جلب می کند یکی از راه های بهبود طراحی آشپزخانه شما است. یکی از گزینه هایی که هم مفید و هم چشم نواز است، نورپردازی است. داشتن یک وسیله پویا مانند لامپ های رشته ای آویزان که در بالای آشپزخانه یا میز ناهارخوری نصب می شوند هم فضای آشپرخانه را روشن می کند و هم طراحی آن را برجسته می کند.

 

سیستم های روشنایی برای نوسازی آشپرخانه
سیستم های روشنایی برای نوسازی آشپرخانه

پنجره بزرگ

استفاده هر چه بیشتر از نور طبیعی به آشپزخانه چیزی است که بسیاری از افراد هنگام نوسازی آشپزخانه خود باید آن را در نظر بگیرند. از زمان شیوع کرونا، ادغام فضای باز با فضای سرپوشیده رایج شده است، زیرا مردم به دنبال برقراری ارتباط با فضای باز هستند. جایگزین کردن پنجره‌های آشپزخانه با پنجره‌های بزرگ‌تر یکی از راه‌هایی است که می‌توانید تا حد امکان نور و نمایی از فضای بیرون را وارد آشپرخانه خود کنید.

وسایل قدیمی

در حالی که بسیاری از افراد به دنبال مدرن سازی فضاهای آشپزخانه خود با ویژگی های طراحی معاصر هستند، نوسازی لزوماً به معنای حذف وسایل قدیمی نیست. بسیاری از طراحان داخلی می گویند که وسایل قدیمی می توانند به تکمیل و بهبود فضای آشپرخانه بسیار کمک کنند. بخش های سنتی می‌توانند حس جذابی را به فضا ببخشند و آن را صمیمی کنند. این وسایل می تواند شامل اجاق گازهای قدیمی و حتی کاغذ دیواری شود. برای افزودن فضای روستایی به آشپزخانه یا اتاق ناهارخوری، یک چرخ دستی با فضای نگهداری اضافی استفاده کنید.

مهمتر از همه، آشپزخانه شما یکی از مهم ترین فضاهای گردهمایی دوستان و خانواده است. آشپزخانه خود را به مکانی تبدیل کنید که دوست دارید.