چگونه هنگام تزئین خانه نو در هزینه ها صرفه جویی کنیم؟ (۹ ایده جذاب)

ایده های تزئین خانه های نو

چه قصد داشته باشید که خانه جدید خود را تزئین کنید و چه اولین پروژه شما به عنوان یک طراح داخلی باشد، مهم است که با کمترین هزینه این کار را انجام دهید. حتماً ایده های رویایی برای این کار دارید، اما وقتی واقعاً شروع به تزئین می کنید، همه چیز فرق خواهد کرد. تزیین منزل می تواند یک کار پر هزینه باشد و اگر شخص خلاقی نباشد شما را کلافه خواهد کرد.
در این مطلب نکات ساده‌ای را برای دکوراسیون منزل ارائه می کنیم که به شما کمک می‌کند چگونه در هنگام تزئین خانه نو در هزینه خود صرفه جویی کنید.

۹ ایده تزئین کم هزینه خانه های نو

۱. از طرح مینیمالیستی نترسید

گاهی اوقات یا بهتر است بگوییم بیشتر موارد، دیوارهای خالی در اتاقی بدون مبلمان، تیرهای چوبی نمایان روی سقف و کوسن‌هایی که روی فرش انداخته می‌شوند می‌توانند یک فضای جذاب و آرامش بخش را فراهم کنند. دکوراسیون مینیمالیستی تأثیری آرام بخش بر ذهن و روح دارد و تقریباً هیچ هزینه ای برای شما نخواهد داشت.

۲. به تم و رنگ اهمیت دهید

تغییر مبلمان در خانه اول شما می تواند یک کار پر هزینه باشد. اما می توانید به راحتی مبلمان قدیمی را جابجا کنید و فضای اطراف آن را تزئین کنید. تم یا رنگ را در نظر بگیرید و دکوری در اطراف آن ایجاد کنید. اگر میز ناهارخوری قدیمی خود را به رنگ آبی دارید، یک تابلو نقاشی روی دیوار را آویزان کنید یا یک پوستر فیلم را با رنگ صندلی ها هماهنگ کنید. نیاز ی به یک فرش گران قیمت ندارید و یک فرش ساده با تم یک رنگ، دکوراسیونی شیک و زیبا ایجاد می‌کند.

اهمیت تم و رنگ در تزئین خانه جدید
اهمیت تم و رنگ در تزئین خانه جدید

۳. جزئیات را تغییر دهید

با ایجاد فضا و رنگ های شاد، به زیبایی دکوراسیون اضافه کنید. می‌توانید این کار را با تغییر دادن چیزهای کوچک، مانند متضاد کردن روکش‌های کوسن روی مبل، لایه‌بندی فرش با افزودن یک فرش رنگارنگ روی فرش موجود، و افزودن پرده‌های پر نقش و نگار به پنجره‌ها انجام دهید. این جزئیات جزئی به طور قابل توجهی بر کمتر شدن هزینه دکوراسیون داخلی شما تأثیر می گذارد.

۴. با آینه های ارزان دکور را مجلل نشان دهید

آینه های دیواری تأثیر زیادی بر دکوراسیون داخلی، به خصوص در خانه های نو می گذارند. آینه همیشه چیزی فراتر از یک وسیله ساده است. می توانید از قدرت آینه استفاده کنید تا فضا را روشن کنید، ظرافت دکوراسیون را دو چندان کنید و خانه کوچک و نو خود را بزرگ جلوه دهید. می‌توانید آینه ها را از میان طرح ها، شکل‌ها و اندازه‌های مختلف انتخاب کنید.

۵. با تزیین دیوارها خلاق باشید

به جای رنگ آمیزی دیوار، هنگام تزئین آن خلاقیت داشته باشید و با سبکی متمایز مانند پوشاندن دیوار با کاغذ دیواری استایلی خاص را بیان کنید.

۶. دکور فضای چند منظوره ایجاد کنید

در خانه جدید و با بودجه محدود و فضای کم، دکور فضا را برای چند منظوره در نظر بگیرید. فضای نشیمن می تواند یک دفتر کار خانگی باشد در حالی که میز مطالعه می تواند در صورت لزوم به عنوان میز قهوه خوری عمل کند. از خلاقیت و طراحی خود استفاده کنید، یا به دنبال مبلمانی باشید که می تواند چند منظوره باشد. این کار در هزینه و فضای شما به شدت صرفه جویی خواهد کرد.

ایجاد دکور چند منظوره
ایجاد دکور چند منظوره

۷. به سراغ دکوراسیون طبیعی بروید

وجود نقص در دکوراسیون می تواند بعضی وقت ها مفید باشد. تزئین خانه شما به خصوص خانه جدید، نباید از یک مجله دکور گران قیمت الهام گرفته باشد. طرح خاص خود را ایجاد کنید، مبلمان را از یک تولیدی مبل تهیه کنید یا در بازار محلی به دنبال چیزهای طبیعی بگردید و خانه را تزئین کنید.

۸. قدیمی را نگه دارید و با جدید ترکیب کنید

حتی اگر پول خرید چند وسیله جدید را دارید، قطعات قدیمی را دور نیندازید و آن ها را با مبلمان جدید خود ترکیب کنید تا یک دکوراسیون بی عیب و نقص ایجاد کنید. صندلی های قدیمی را نگه دارید و آنها را با مبل جدید هماهنگ کنید یا صندلی های جدید بخرید و آن را با یک کاناپه قدیمی ترکیب کنید. شما می توانید یک دکور ساده را بدون خرج کردن زیاد بسیار شیک و جذاب کنید.

۹. با نورپردازی دکوراسیون را برجسته کنید

نورپردازی مناسب حتی با بودجه خیلی کم هم می‌تواند باعث گران به نظر رسیدن دکوراسیون شما شود. نور می تواند فضا را روشن کند و حال و هوای مناسبی را ایجاد کند. در واقع، شما حتی می توانید با تغییر نور، دکوراسیون اتاق را تغییر دهید. با نورپردازی در خانه جدید خود فضای خود را برجسته کنید.