چگونه سرویس خواب را در اتاق های کوچک قرار دهیم؟(۱۰ مرحله)

چیدمان مبلمان در اتاق خواب

قرار دادن سرویس خواب در اتاق های کوچک ممکن است برای شما نگران کننده باشد، اما می توانید از فضای اتاق خواب خود نهایت استفاده را کرد. باید کمی خلاقیت داشته باشید و از تمام فضای اتاق خود اتاق استفاده کنید.

در این مقاله نکاتی کلی در مورد چیدمان سرویس خواب به شما می دهیم تا بتوانید راحت بخوابید و فضای کافی داشته باشید.

چگونه سرویس خواب را بچینیم؟

در زیر ۱۰ نکته برای چیدمان سرویس خواب در اتاق های کوچک را برای شما بیان می کنیم.

سرویس خواب را به دیوار بچسبانید

هنگام چیدمان سرویس خواب، تخت خواب همیشه باید کنار دیوار باشد. این کار فضای اتاق را بیشتر می کند و برای رفت و آمد مشکلی ایجاد نمی کند. سپس می‌توانید پاتختی‌ها را در دو طرف تخت خواب قرار دهید و کمد می‌تواند در یک گوشه و روبروی در قرار گیرد. اگر فضای کافی دارید، می توانید یک صندلی یا نیمکت برای نشستن و پوشیدن کفش نیز اضافه کنید.

 

سرویس خواب

 

میزها را در دو طرف تخت خواب قرار دهید

میزها راهی عالی برای اضافه کردن فضای نگهداری وسایل به اتاق خواب شما بدون اشغال فضای زیاد هستند. می توان از آن ها برای نگهداری کتاب، چراغ رومیزی، ساعت و هر چیز دیگری که نیاز دارید استفاده کنید.

برای استفاده کامل از میزهای خواب، آنها را در دو طرف تخت خواب قرار دهید. به این ترتیب، در طول شب به راحتی به هر چیزی که نیاز دارید دسترسی خواهید داشت. بعلاوه، فضای بیشتری را در اتاق ایجاد می کند.

 

چگونه سرویس خواب را در اتاق های کوچک قرار دهیم؟(10 مرحله)

 

یک کمد در کنار تخت خواب یا در گوشه ای روبروی در اضافه کنید

اضافه کردن یک کمد در کنار تخت خواب یا در گوشه ای روبروی در می تواند راهی عالی برای چیدمان اتاق خواب شما و استفاده بهینه از فضایی باشد که دارید. یک کمد می‌تواند برای نگهداری لباس‌ها، ملحفه‌ها و سایر وسایل استفاده شود و به تمیز و مرتب نگه داشتن اتاق خواب شما کمک کند.

سعی کنید یک کمد با پایه های باریک را انتخاب کنید که بتوان آن را در گوشه ای قرار داد تا فضای زیادی را نگیرد. همچنین می‌توانید به جای کمد از کشو استفاده کنید، که می‌تواند فضای نگهداری بیشتری را بدون اشغال فضای زیادی فراهم کند.

وقتی کمد خود را در اتاق خواب قرار می دهید، مطمئن شوید که فضای کافی در اطراف آن وجود داشته باشد تا بتوانید به راحتی به کشوها دسترسی داشته باشید. همچنین باید از قرار دادن آن در مقابل پنجره خودداری کنید، زیرا این کار می تواند جلوی نور را بگیرد و اتاق خواب شما را تاریک کند. اگر امکان دارد، کمد و تختخواب خود را طوری بچینید که رو به روی هم باشند، زیرا این کار باعث ایجاد حس صمیمی تری در اتاق می شود.

 

کمد

 

اگر فضای اضافی دارید، یک صندلی اضافه کنید

اضافه کردن یک صندلی یا نیمکت برای نشستن و پوشیدن کفش می تواند راهی عالی برای استفاده از فضای اتاق خواب شما باشد. چیزی را اضافه کنید که اهداف دوگانه داشته باشد. این می تواند به بهبود نظم و عملکرد اتاق خواب شما کمک کند.

به علاوه، می تواند ظاهر اتاق خواب شما را زیباتر کند. هنگام انتخاب سرویس خواب برای این منظور، حتماً مقیاس و اندازه را در نظر بگیرید. باید آنقدر بزرگ باشد که نیاز شما را برطرف کند اما نباید فضای زیادی را بگیرد.

علاوه بر این، مطمئن شوید که به راحتی می توانید روی آن بشنید و جایی برای نگهداری کفش دارید. با رعایت این نکات می توانید به راحتی سرویس خواب خود را با فضایی کوچک بچینید.

 

چگونه سرویس خواب را در اتاق های کوچک قرار دهیم؟(10 مرحله)

 

از وسایلی مانند سبد و جعبه‌ها برای نگهداری لباس و سایر چیزها استفاده کنید.

وسایلی مانند سبد و جعبه‌ها را می‌توان برای نگهداری لباس‌ها و سایر وسایل در اتاق خواب با فضای کوچک استفاده کرد. این به مرتب و منظم نگه داشتن اتاق کمک می کند. سبدها را می‌توان در بالای کمدها قرار داد، در حالی که جعبه‌ها را می‌توان زیر تخت یا در کمد قرار داد. برای صرفه جویی در فضا، لباس ها را می توان تا کرد و در سبدها یا جعبه ها نگهداری کرد.

 

کمد نگهداری وسایل

 

از شلوغ شدن زیاد اجتناب کنید

مهم است که اتاق خواب را تا حد امکان از شلوغی دور نگه دارید تا بتوانید آرامش داشته باشید و به خوبی استراحت کنید. سعی کنید از قرار دادن وسایل زیاد روی میزهای خواب یا کمد خودداری کنید. اگر وسایل زیاد دارید، وسایلی مانند سبدها یا جعبه ها بهترین راه حل هستند تا به شما در مرتب نگه داشتن اتاق کمک کنند.

رنگ های روشن را برای دیوارها و سقف انتخاب کنید تا اتاق بزرگتر به نظر برسد

استفاده از رنگ های روشن در دیوار و سقف برای حس بزرگ بودن اتاق بسیار مفید است. علاوه بر این، استفاده از رنگ‌های روشن می‌تواند به ایجاد فضای شاداب‌تر در اتاق کمک کند. رنگ هایی مانند سفید، آبی روشن و سبز روشن انتخاب های مناسبی هستند. همچنین می‌توانید یک دیوار برجسته را با رنگ روشن‌تر یا تیره‌تر رنگ کنید تا شکل ظاهری آن جذاب تر شود.

 

رنگ های روشن برای اتاق خواب

 

از آینه برای بزرگتر نشان دادن اتاق های کوچک استفاده کنید

یکی از بهترین راه ها استفاده از آینه است. یک آینه روبه‌روی پنجره قرار دهید تا نمای بیرون را منعکس کند و اتاق را بزرگ‌تر نشان دهد. همچنین می توانید آینه ها را روی دیوار پشت تخت یا کمد خود قرار دهید تا همین حس را ایجاد کنید.

پرده ها را کاملا آویزان کنید تا فضای کف زمین را اشغال نکنند

مهم است که از همه فضایی که در اختیار دارید به خوبی استفاده کنید. یکی از راه‌های انجام این کار این است که پرده‌ها را کاملا آویزان کنید تا روی زمین قرار نگیرند. همچنین می‌توانید از پرده یا میله پرده‌ای که روی دیوار نصب می‌شود به جای سقف استفاده کنید. این به شما فضای بیشتری برای نگهداری وسایلی مانند پتو و بالش می دهد.

 

پرده های کشیده در اتاق خواب

 

وسایل غیر ضروری را بردارید

خلاص شدن از شر وسایل غیر ضروری به مرتب و منظم نگه داشتن اتاق خواب کمک می کند. به هم ریختگی می تواند حواس پرتی ایجاد کند و حس آرامش را از شما بگیرد.

اگر وسیله ای دارید که از آن استفاده نمی کنید، آن را از اتاق بیرون ببرید. این وسیله ها می توانند قفسه ها، میزها یا صندلی های اضافی باشند. همچنین می توانید با مرتب کردن وسایل خود در سبدها و جعبه ها این کار را انجام دهید. این کار پیدا کردن وسایل را آسان تر می کند و اتاق را مرتب نگه می دارد.

جمع بندی

با استفاده از خلاقیت می توانید سرویس خواب خود را در یک فضای کوچک به خوبی بچینید. در این مقاله، ده نکته برای چیدن سرویس خواب در یک اتاق کوچک را بیان کردیم که مهمترین آن ها استفاده از رنگ های روشن در دیوارها و سقف، استفاده از آینه برای ایجاد حس فضای بیشتر و خلاص شدن از شر وسایل غیر ضروری است. به کمک این نکات، می توانید اتاق خوابی دنج و راحت داشته باشید. در مبل و صندلی می توانید مناسب با نیاز خود یک سرویس خواب سفارشی داشته باشید. برای دریافت مشاوره رایگان و سفارش با ما در ارتباط باشید.