چگونه از مبلمان در برابر سگ ها محافظت کنیم؟

مراقبت از مبلمان در برابر سگ ها

اگر در خانه خود از حیوانات خانگی مانند سگ نگهداری می کنید، می دانید که دور نگه داشتن آنها از مبل، صندلی و تخت خواب اصلا آسان نیست. این وسایل چون نرم و راحت هستند آن ها را به شما نزدیک تر می کنند. به همین دلیل همه نیاز به محافظت از مبلمان را احساس خواهید کرد.

چند راه حل آسان وجود دارد که می توانید برای کاهش استرس، محافظت از سرمایه گذاری خود در دکوراسیون منزل و ایجاد احساس راحتی برای همه حتی حیوانات خانگی، انجام دهید. حیوانات خانگی مشکلاتی مانند موهای سرگردان، آب دهان و پنجه های گل آلود تیز دارند. ما در مبل و صندلی مطلب زیر را برای کمک به شما آماده کرده ایم. با ما همراه باشید.

از روکش مبل استفاده کنید

اولین راه حل استفاده از روکش های قابل شستشو برای محافظت از مبلمان است. این روش بسیار آسان است و زحمت زیادی برای شما نخواهد داشت. شما جایی که سگ شما دوست دارد استراحت کند را قطعا می دانید. آن مکان را با یک روکش قابل شستشو بپوشانید.

چندین روکش داشته باشید تا همیشه یک مورد تمیز در دسترس داشته باشید. روکشی را انتخاب کنید که مخصوص مبارزه با مو و کثیفی سگ باشد. محافظ مبلمان برای کسانی که سگ خانگی دارند بسیار ضروری است.

مواد بادوام انتخاب کنید

برخی از منسوجات نسبت به سایر منسوجات در برابر پارگی مقاومت بیشتری دارند و چرم در صدر فهرست قرار دارد. چرم موها را جمع نمی‌کند، به راحتی جارو زده می‌شود، سریع با یک پارچه مرطوب تمیز می شود و از بسیاری از کثیفی ها پیش گیری می‌کند.

روکش چرمی، بادوام و جذاب است. تنها چیزی که ممکن است به آن آسیب برساند ناخن تیز پا است. اگر مبلمان چرمی را انتخاب می کنید، ناخن های سگ خود را کوتاه کنید. حتی می توانید آنها را سوهان کنید تا لبه های زبر آنها صاف شود.

پارچه در رتبه دوم پس از چرم قرار می گیرد، زیرا تمیز کردن آن نسبتاً آسان است و مانند سایر منسوجات بو را در خود نگه نمی دارد. پارچه‌های نخی و کتانی انتخاب‌های رایجی برای روکش‌ها هستند. اگر به طور منظم آن ها را با جاروبرقی تمیز کنید، سالم نگه داشتن آن‌ها تا حدودی راحت‌تر است.

پشم بدترین انتخاب است، زیرا نیاز به خشکشویی حرفه ایی دارد. اما اگر تودوزی پشمی دارید و لکه‌ای دارید که توسط سگ ایجاد شده است که نیاز به توجه فوری دارد، از مواد شوینده ملایم با یک پارچه نرم استفاده کنید. توجه داشته باشید که اگر خیلی خیس شوند، جمع می شوند.

فضای استراحت مخصوص به آن بدهید

سگ شما احتمالاً تخت مخصوص خودش را دارد، اما آیا آن را دوست دارد؟ رفتار آن ها را مشاهده کنید و تخت جدیدی را در نظر بگیرید که با آن احساس بهتری دارد. آیا آن ها تخت خود را به دلیل خنکی کف اتاق رها می کنند؟ آیا تخت آن ها در جایی قرار می گیرد که بتوانند دیگران را مشاهده کنند؟

تخت مناسب در جای مناسب می تواند بهترین جایگزین برای مبل باشد. یک تخت با فوم ارتوپدی ضخیم یک انتخاب عالی است. شما می توانید با گذاشتن یک اسباب بازی مورد علاقه در رختخواب آن ها و تمجید از سگ خود هنگامی که سوار آن می شود، آن را برایش جذاب تر کنید. اگر آن ها به تخت عادت ندارند، سعی کنید وسیله ای را که بوی مطمعن شما را در خود داشته باشد، مانند یک تی شرت یا ژاکت قدیمی در آن بگذارید.

از جویدن مبلمان جلوگیری کنید

جویدن سگ ها، مخصوصاً برای توله ها، طبیعی است. اما اگر آن ها مبلمان را به جای اسباب بازی گاز بگیرند، دردسر ساز خواهد شد. نکات زیر را در نظر بگیرید.

  • مطمئن شوید که سگ شما تعداد زیادی اسباب بازی برای جویدن و جلوگیری از بی حوصلگی دارد. سگ خود را از طریق یک اسباب بازی قابل شارژ مجدد مشغول نگه دارید.
  • همیش، سگ خود را از اتاق هایی در خانه خود که در آن اسباب و اثاثیه ضروری هست دور نگه دارید.
  • سگ خسته سگ خوبی است: به توله سگ خود روزانه زمان زیادی برای ورزش و بازی های سخت بدهید تا به او کمک کنید در داخل خانه آرام بماند.