مشکلات رایج هنگام خرید اینترنتی مبلمان

خرید آنلاین مبل

امروزه خرید اینترنتی محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. بسیار راحت است که در خانه بنشینید و از طریق ده ها وبسایت به تصاویر مبلمان شگفت انگیز نگاه کنید. به لطف توسعه تجارت الکترونیک، مردم اکنون انتخاب بیشتری دارند و فرصت های بیشتری برای خرید چیزی منحصر به فرد و مقرون به صرفه برای تکمیل فضای داخلی منزل خود دارند. با این حال، آنها اغلب با مشکلات مختلفی در ارتباط با خرید آنلاین روبرو هستند.

مشکلات اصلی خرید اینترنتی مبل

وقتی به فروشگاهی سر نمی زنیم و مبلمان را نمی بینیم، ناگزیر با نوعی چالش مواجه می شویم. بیایید به رایج ترین مشکلات نگاه کنیم:

  • شما نمی توانید ببینید که مبلمان در زندگی واقعی چگونه به نظر می رسد. تنها چیزی که در یک فروشگاه اینترنتی می توانیم ببینیم یک تصویر (به ندرت، یک ویدیو) است. تصاویر برای نشان دادن بهترین کیفیت مبلمان ایجاد می‌شوند، بنابراین تکیه بر آنها یک رویکرد واقعا کوتاه است. عکاسان و طراحان از نورهای خاص استفاده می کنند و سپس عکس ها را برای جذابیت بیشتر تصحیح می کنند. در نتیجه، به عنوان مثال، یک مبل می خریم و رنگ واقعی را فقط پس از تحویل می بینیم. همین نگرانی ها در مورد ابعاد واقعی محصول نیز صدق می کند. حتی با وجود تمام خصوصیاتی که در توضیحات ذکر شده است، می توانیم آن مبل ها را در فضای داخلی آماده در عکس ها مشاهده کنیم. ما نمی توانیم طول دیوارها یا ارتفاع سقف ها را درک کنیم. با این حال، اگر فضای خود را به درستی اندازه گیری کنید، بسیاری از مشکلات اندازه گیری به راحتی قابل اجتناب هستند.
  • هر فروشگاه آنلاینی نمی‌تواند مونتاژ ارائه دهد یا گاهی اوقات مصرف‌کنندگان نمی‌خواهند پول اضافی بپردازند و امیدوارند که خودشان بتوانند به راحتی این کار را انجام دهند. در نتیجه، مشتریان ممکن است پس از تحویل کالا با مشکلات بزرگی مواجه شوند، به خصوص اگر شامل چندین مبل باشد. برای مونتاژ موفقیت آمیز مبلمان، باید ابزار خاصی داشته باشید و دستورالعمل ها را به درستی درک کنید. مونتاژ، به طور کلی، چندان سخت نیست زیرا اکثر مبلمان با قابلیت مونتاژ راحت طراحی می شوند.
  • افرادی که عادت به خرید آنلاین ندارند، همیشه متوجه نمی شوند که کدام نوع تحویل را انتخاب کنند. گاهی اوقات فروشگاه ها تحویل رایگان ارائه می دهند. با این حال، لازم است به جزئیات نگاه کنید. تحویل رایگان معمولاً شامل بلند کردن، حمل و باز کردن بسته بندی نمی شود. در نتیجه، افراد مجبورند خودشان این کار را انجام دهند که ممکن است منجر به آسیب شود.
  • هنگام خرید از طریق اینترنت، تنها کاری که می‌توانیم برای شناخت بیشتر یک کالای مبلمان انجام دهیم این است که نظرات و بازخورد مصرف‌کنندگان را بخوانیم. برخی از آنها می توانند حاوی عکس های واقعی باشند و واقعا مفید باشند. اما گاهی اوقات نظرات افراد ممکن است ذهنی و در واقع بی فایده باشد. در نتیجه، می توانید چیزی را بخرید که در زندگی واقعی دوست ندارید. از چیزی که واقعاً می تواند با فضای داخلی شما مطابقت داشته باشد، خودداری کنید. برای اکثر محصولات، به خصوص مدل های جدید، هیچ بررسی وجود ندارد.
  • اگر بخواهید مبلمان خریداری شده را برگردانید (مثلاً چون آسیب دیده است یا متناسب با اندازه اتاق شما نیست)، هر فروشگاهی هزینه‌های مشخصی را برای پرداخت هزینه حمل می‌گیرد. مبلمان معمولا بسیار بزرگ هستند، بنابراین هزینه حمل و نقل می تواند هزینه زیادی داشته باشد. هزینه ها ممکن است بسته به فروشگاه و سیاست های حمل و نقل متفاوت باشد، اما نباید آنها را فراموش کنید.

 

مشکلات خرید آنلاین مبل
مشکلات خرید آنلاین مبل

توصیه های که به جلوگیری از اشتباه کمک می کند

در حالی که مشکلاتی که در بالا به آن اشاره کردیم بسیار رایج هستند، اجتناب از آنها و لذت بردن از خرید آنلاین بسیار آسان است. در واقع خرید اینترنتی مبلمان دارای مزایای بسیاری از جمله انتخاب گسترده تر، قیمت های بهتر، تخفیف های ویژه و نبود شلوغی است. توصیه های زیر را برای سودمند و موفقیت آمیز کردن خرید آنلاین در نظر بگیرید:

  • نسبت به تطبیق رنگ وسواس نداشته باشید. رنگ قطعاً متفاوت خواهد بود، بنابراین بدون ایده های دیوانه کننده در مورد فضای داخلی کاملاً هماهنگ، احساس رضایت بیشتری از خرید خود خواهید داشت.
  • تمام پارامترهای نشان داده شده را با دقت رعایت کنید. اگر ویژگی های خاصی ارائه نشده است یا فکر می کنید احتمال اشتباه وجود دارد، بهتر است با تیم پشتیبانی تماس بگیرید. اطلاعات مربوط به جنس، ارتفاع، طول و عرض را بیابید. علاوه بر این، بپرسید که آیا می توان یک مورد را برای عبور از درب جدا کرد.
  • هزینه مونتاژ حرفه ای را بپردازید. این باعث جلوگیری از موقعیت های ناخوشایند همراه با آسیب و عدم امکان بازگرداندن کالا خواهد شد.
  • تحویل مناسب را انتخاب کنید. بهتر است کمی پول بیشتری بپردازید و مطمئن شوید که مبلمان بلند شده و بسته بندی می شود.
  • سیاست بازگشت وجه را با دقت بخوانید. هنگام خرید اینترنتی مبلمان ممکن است شرایط مختلفی پیش بیاید و گاهی اوقات افراد مجبورند کالای خریداری شده را برگردانند. برای جلوگیری از غافلگیری ناخوشایند، بهتر است با سیاست یک فروشگاه اینترنتی آشنا شوید تا از موارد امکان بازگشت و همچنین هزینه های قابل اعمال مطلع شوید. مبلمان محصول سختی برای رسیدگی است و باید با آن برخورد کرد.

هنگام خرید هر نوع مبلمان به صورت آنلاین، مهم است که به جزئیاتی مانند حمل و نقل، اندازه گیری ها و سیاست ها توجه کنید و تصمیمات عجولانه نگیرید. فقط فروشگاه های معتبر را انتخاب کنید که طیف گسترده ای از محصولات با کیفیت بالا و کلیه خدمات مرتبط را ارائه می دهند. نکات اشاره شده را رعایت کنید تا از مشکلات احتمالی جلوگیری کنید و از خرید مبلمان جدید خود لذت ببرید.