چگونه فضای نشیمن آپارتمان های کوچک را مبله کنیم؟(۳ نکته طلایی)

مبل مناسب برای نشمین های کوچک

زمانی که قصد خرید مبل برای نشیمن آپارتمان های کوچک را ندارید، بهتر از مبلمانی را انتخاب کنید که دکوراسیون شما را بهبود ببخشند. علاوه بر این نباید مبلمان باعث شوند که فضای شما بیش از حد شلوغ به نظر برسد. ما در مبل و صندلی چند نکته طلایی را به شما معرفی می کنیم که به هر دو این هدف ها برسید. این نکات عبارتند از:

  • مساحت و ارتفاع اتاق را اندازه بگیرید
  • با کمک یک طراح داخلی یک تابلوی روحی ایجاد کنید
  • مبلمان را در ترکیبی از راحتی و سبک عالی انتخاب و ترکیب کنید

۱. مساحت و ارتفاع اتاق را اندازه بگیرید

این اولین قدم برای طراحی و تجهیز اتاق نشیمن شما خواهد بود. اندازه گیری مساحت به شما این امکان را می دهد که فضای که دارید را به خوبی بشناسید و باعث شود مبلمان بهتری را انتخاب کنید.

همچنین اندازه گیری ارتفاع نشیمن به شما کمک می کند تا بفهمید کدام چراغ های روشنایی را می توانید استفاده کنید. به این ترتیب، متوجه خواهید شد که آیا لازم است به جای لامپ های سقفی، لامپ های دیواری را انتخاب کنید یا خیر.

لامپ های دیواری تمایل به تابش نور به سمت پایین دارد، که دقیقاً همان چیزی است که باید در یک فضای کوچک از آن دوری کنید.

اما در اتاق‌های کوچک، لامپ های سقفی کاربردی‌تر هستند، زیرا به تابش نور به طور یکنواخت و پراکنده کمک می‌کنند و از لامپ‌های زمینی و چراغ‌های دیواری جهت‌دار، که با آن‌ها می‌توانیم نور را به سمت بالا هدایت کنیم باید اجتناب کنیم. این سبک از روشنایی برای اتاق های نشیمن کوچک مضر است.

۲. با یک طراح دکوراسیون داخلی کمک بگیرید.

چه کسی گفته است که در یک آپارتمان کوچک نمی توان طراحی مدرن و زیبایی از مبل ها داشته باشید؟ حتی کوچک‌ترین فضاها را می‌توان با سلیقه و بدون شلوغ شدن مبله کرد.

اگر از یک طراح دکوراسیون داخلی بخواهید، به شما کمک خواهد کرد که طرح های مناسب اتاق نشیمن خود را از جمله انتخاب رنگ دیوار، روکش صندلی ها، انتخاب فرش مناسب و غیره انتخاب کنید.

یک طراح حرفه ایی به شما کمک می کند تا سبکی هماهنگ و کاملاً مناسب با فضای اختصاصی شما را دریافت کنید. همچنین باید ایده ها، سازماندهی فضا و رنگ ها را مطابق با آنچه که در ذهن دارید انتخاب کنید و این کار راه انتخاب مبلمان مناسب را به شما نشان می دهد.

چنین کاری برای زیباتر کردن یک اتاق نشیمن کوچک اهمیت بیشتری پیدا می کند. زمانی که فضا اهمیت زیادی دارد، نمی توان اتاق را بیش از حد شلوغ کرد یا اشتباهات مانند انتخاب یک پالت تیره انجام داد. از این کار باید دوری کنید، زیرا باعث کوچکتر شدن محیط شما خواهد شد.

یک اتاق نشیمن کوچک بیش از هر چیز دیگری به نور نیاز دارد، بنابراین از رنگ های روشن تر استفاده کنید. انتخاب مبلمان نیز مهم است. بهتر است که مبملان کوچکتر ولی هدفمند، در رنگ های روشن و کم حجم به کار بگیرید. در اتاق های کوچک، اولویت راحتی و دلباز بودن است.

۳. راحتی و زیبایی مبلمان را با هم داشته باشید.

قبل از انتخاب مبلمان، باید ایده کلی از چیزی که می خواهید داشته باشید و از خلاقیت خود استفاده کنید. توصیه ما به شما این است که بین راحتی و زیبایی مبلمان تعادل برقرار کنید. مبل استیل می تواند یک انتخاب هوشمندانه باشد.

حتما این نکته را در نظر بگیرید که مبلمان سفارشی می توانند بسیار بهتر باشند. در مبل و صندلی می توانید مناسب با فضای خود طرح را سفارش دهید. ما هیچ محدودیتی در طرح مبلمان نداریم و آن را به شما واگذار می کنیم.